وارپ 7 - متعهد!

بعد از 6 ماه کار سخت مشعوفیم که وراپ 7 ، اخرین نسل از قالب فریم ورک مان را عرضه کنیم.

خرداد
24

اول از همه از مشارکت شما بسیار تشکر می کنیم. ما در حدود 137 پیشنهاد درباره وراپ 7 دریافت کردیم. این پیشنهادات به ما خیلی کمک کرد و بسیاری از انها مورد توجه قرار گرفتند و اعمال شدند.

2 سال بعد از اینکه ما نخستین نوع از وراپ 6 را در خرداد 1389 رونمایی کردیم جانشین آن هنوز در بخش هایی در حال انتظار است. مانند همه رونمایی های مهم، فریم ورک را مورد بازبینی کاملی قرار دادیم نه تنها ویژگی هایی را اضافه کردیم بلکه روش ساخت تم ها را تغییر دادیم. در اینجا ویژگی های وراپ 7 به طور خلاصه آورده شده است

پشتیبانی LESS

سرانجام ما پشتیبانی از LESS را انجام دادیم حال وراپ همه کار ها را برای شما انجام می دهد و فایلهای LESS را به فایلهای CSS کامپایل می کند . بنابراین شما می توانید از تمام آخرین ویژگی های LESS مانند متغیرها و مینیکسها استفاده کنید . اگر با LESS آشنایی نداشته باشید می توانید با مراجعه به سایت رسمی LESS چیزهای زیادی یاد بگیرید .

سفارشی سازی

یکی از ویژگی های جدید و جالب وراپ سفارشی سازی آن است . که به شما اجازه می دهد رنگها را برداشته ، فونتها را انتخاب کنید و اندازه ها و فاصله ها را بدون آشنایی با CSS یا نیاز به نوشتن یک خط کد تغییر دهید . البته ما پشتیبانی فونتهای گوگل و فونت آیکون خوب را روی صفحه داریم . این به شما امکان می دهد که پیش نمایش فوری قالبتان را داشته باشید و همه تغییراتی را که انجام داده اید را ببینید .

محیط مدیریتی جدید

مدیریت قالب وراپ 7 بازسازی شده و ما کاملاً از نتایج آن راضی هستیم . در مدیریت جدید همه تنظیمات اصلی را در یک محل قرار دارند که به صورت UI نرم و روشن ارائه شده اند .

فریم ورک جلویی جدید

استفاده های LESS ما را بر ان داشت که روش کار استایل قالبها را مورد بازبینی دوباره قرار دهیم و توسعه فریم ورک جلویی کاملا جدید را شروع کنیم . بزودی خبرهای بیشتری را درباره این پروژه خواهیم داشت .

بازبینی فریم ورک PHP

اکنون وراپ 7 به PHP 5.3+ نیاز دارد که ما را قادر می سازد از کلاس بارگذاری خودکار و دیگر ویژگی های جدید مانند فضا نام ها (نیم اسپیس) و توابع بسته بهتر استفاده کنیم . همچنین ما وراپ را بسته به ظرف تزریقی که با استفاده از فایلهای config به منظورمعین کردن راه ها یا تعاریف کمکی پیکر بندی می شوند بروزرسانی می کنیم.

ماژول های پاسخگو / ویدجت ها

کلیه ماژول های جوملا و ویدجت های ورد پرس به طور منظم در یک جا قرار گرفته اند که شما بتوانید از انجا استایل ، آیکون ، علامت و حتی تعریف را تنظیم کنید اینکه ایا مازول یا ویدجت بر روی دستگاههای مختلف نشان داده شود یا نه .

منوی موبایل

ما منوی موبایل را کاملا مورد بازبینی قرار دادیم و آن را درون مرورگر خارج از بوم زیبا و مدرن انتقال دادیم .

پشتیبانی بوت استرپ

و البته برای همه کاربران جوملا 3 پشتیبانی بومی بوت استرپ را داریم یعنی نشانه گذاری بوت استرپ در قالب ما عالی به نظر خواهد رسید .

تاریخ رونمایی ؟ و مورد بعدی چه خواهد بود؟

ما از پیشرفت فعلی وراپ 7 بسیار راضی هستیم . وراپ 7 به خوبی طراحی و ساخته شده و از نظر توسعه دهندگان ساده شده ، بدون هیچ جادویی درست مثل یک مجموعه ابزار بزرگ کراس پلت فرم قالب را توسعه می دهد .

قالب ماه تیرماه ما اولین قالب بر اساس وراپ 7 خواهد بود . در روزهای آینده پستهایی را در وبلاگ برای شما قرار خواهیم داد تا سفارشی سازی و محیط مدیریت جدید را به طور دقیق تری ملاحظه کنید . ما در رابطه با وراپ 7 بسیار هیجان زده هستیم و امیدواریم که شما هم اینگونه باشید . پس با ما همراه باشید .

توسط امیر حصاری | 24 خرداد 1392 | مطلب گذاری در فریم ورک وارپ

بخـش ها